Belediye Başkanı Yaşar Şahin, 29 Ekim Mesajı Yayınladı.

Başkan Şahin Mesajınd “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz.
Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Ülkemizi muassır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister” diyerek , arkadaşları ile birlikte 29 Ekim 1923’te “Türkiye Cumhuriyetini kurarak gelecek kuşaklara emanet etmiştir.
Cumhuriyetimiz, gücünü milletimizin ortak iradesinden alarak çok önemli mesafeler katetmiş, gücüyle bölgemizde ve dünyada söz sahibi ülke konumuna gelmiş, belirlediği hedeflerine doğru emin adımlarla güçlü bir şekilde kutlu yürüyüşünü sürdürmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ve aziz şehitlerimizi rahmet dilekleriyle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutluyor saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir